Syndrom ‘Baby Brain’ nie istnieje!

Zła wiadomość dla kobiet w ciąży, które notorycznie o czymś zapominają i mają problemy z koncentracją. Naukowcy udowodnili, że nie istnieje syndrom, który powszechnie jest nazywany ‘baby brain’.

pregnancy

‘Baby brain’ przez długi czas był utożsamiany z wpływem ciąży na pamięć ciężarnej kobiety, jednak dopiero teraz udowodniono, że jest to błędna teoria.

Badanie przeprowadzone w Brigham Young University w Salt Lake City dowiodło, że wyniki testów pamięciowych były praktycznie identyczne zarówno dla ciężarnych kobiet, jak i tych, które w ciąży nie były. Badanie zostało przeprowadzone na grupie 21 kobiet.

Naukowcy również udowodnili, że ciąża nie ma wpływu na podzielność uwagi czy wyobraźnię przestrzenną ciężarnych kobiet.

Jednak pomimo badań, aż 80% kobiet przyznaje, że w czasie ciąży miały problem z pamięcią i koncentracją.

Profesor Michael Larson (przewodził badaniom) przyznał nie kryje zaskoczenia faktem, że kobiety biorące udział w testach spodziewały się dużo gorszych wyników niż otrzymały w rzeczywsitości. Czyli ‘baby brain’ to raczej subiektywne wyobrażenie przyszłych mam o problemach z ich pamięcią, niż rzeczywisty jej stan.

Szkoda, że naukowcy pozbawiają nas kolejnej wymówki jw sytuacji, gdy np. zapomniałyśmy oddzwonić do koleżanki lub umnknęła nam data imienin szefa 😉

Tags from the story
,
More from Kasia Filar Kupiec

Ciąża w Irlandii: wybieramy szpital położniczy

Jedną z pierwszych ważnych decyzji dotyczącej ciąży i porodu jest...
Read More