Strach się bać – czyli recenzja kryminałów Camili Lackberg

W wirze codziennych obowiązków trudno jest znaleźć czas dla siebie. Od tego, czy jesteśmy  wypoczęci i zrelaskowani zależy nasz stosunek do rodziny, przyjaciół i reszty świata. Jaki jest jeden z najlepszych sposobów na relaks?

camillalckberg

Idealnym rozwiązaniem dla starganych nerwów jest dobra ksiażka, a jeśli lubisz rozwiązywać zagadki – sięgnij po kryminał. W tym gatunku godne polecenia są książki Camili Lackberg.

Szwedzka pisarka zdobyła dużą popularność na całym świecie dzięki ciekawej intrydze. Autorka umiejętnie wciąga nas w życie głównych  bohaterów, którymi są Erika Falck and Patrik Hedström. Jej książki bardzo dobrze oddają klimat Szwecji, aż chciało by się tam przenieść, choćby na chwilę.

Książki Lackberg trafiają na czołowe miejsca list bestsellerów w Szwecji i przetłumaczone zostały na 35 języków (w tym na język polski).

Dla czytelniczek lubiących czytać w języku angielskim dostępne sę wersje na Kindle do kupienia na Amazon.com. Wersja w języku polskim dostępna jest na stronie Empiku i Publio.pl, także w wersji elektronicznej. Wystarczy się tylko zalogować i ustawić formę płatności (możliwa jest opłata przez PayPal) i  czytamy.

Na początek polecamy:

ksiezniczka z lodu

 

Księżniczka z Lodu (The Ice Princess) – akcja toczy się na szwedzkiej prowincji we Fjällbacka. W  jednym z domów, w zamarzniętej wodzie znaleziono ciało młodej dziewczyny. Ofiara jest koleżanką Ericki (głównej bohaterki) sprzed lat. Wszyscy uważają, że dziewczyna popełniła samobójstwo, jednak jej matka w to nie wierzy i prosi Erickę o pomoc w wyjaśnieniu zagadkowej śmierci. Pojawiają się kolejne ciała i sprawą zaczyna się interesować lokalna policja.

Relaks gwarantowany! Choć możesz mieć problem ze znalezieniem czasu na sen, gdyż czekają kolejne części Sagi: Kaznodzieja, Kamieniarz, Niemiecki bękart, Latarnik, Fabrykantka aniołków.

Czekamy również na najnowszą powieść Lackberg – “Pogromca Lwów” (premiera wydawnictwa przewidziana jest w tym roku).

Czekamy na  Wasze opinie 🙂

Tags from the story
,
More from Katarzyna Dorotniak

Seriale są cool!

Seriale cieszą się dużą popularnością, choć mało kto przynaje się...
Read More

2 Comments

Comments are closed.