Polowanie na wielkanocne atrakcje w Dublinie

Okres wielkanocny obfituje w wiele rodzinnych atrakcji. W tym roku również jest w czym wybierać, zarówno w imprezach plenerowych (świetne rozwiązanie przy sprzyjającej wiosennej aurze) jak i tych ‘pod dachem’. Jeśli wciąż zastanawiasz się, jak umilić dziecku czas, przejrzyj poniższe propozycje.

chocolate-warehouse-logor-266x180

Easter Bunny w The Chocolate Warehouse

Jeśli lubisz czekoladę (a kto nie lubi?!), na pewno spodoba Ci się wycieczka do The Chocolate Warehouse. Stworzono tam wielkanocny raj czekoladowy, w którym dzieci mogą spotkać Zajączka Wielkanocnego i otrzymać swoje Jajko Wielkanocne. Jajko będzie spersonalizowane, zobaczysz na nim swoje imię. Później czeka Cię mini wycieczka po fabryce czekolady pełnej czekoladowych jajek, zajączków, samochodów i innych niespodzianek.

Gdzie: Mulcahy Keane Industrial Estate Greenhills Road Walkinstown Dublin 12

Kiedy: codziennie włącznie z Wielką Sobotą

Cena: Dzieci – €9.50. Dorośli się delektują czekoladą za darmo.

Więcej info: http://www.chocolatewarehouse.ie/

national-wax-museum-easter

 Wielkanoc w The National Wax Museum Plus

Świetna zabawa połączona w edukacją historyczną czeka na Was w The Natonial Wax Museum Plus. Dzieci będą zachwycone poszukiwaniami jajek schowanych przez Zajączka Wielkanocnego, a w międzyczasie w skarbcu historii (the Time Vaults of Irish History) będą mogły poznać współczesną historię Irlandii. W ofercie również znajdziecie magiczne tunele i kino dziecięce, w którym obejrzycie Wielkanocne filmy.
The Science and Discovery Gallery natomiast zaprezentuje największych irlandzkich bohaterów nauki, inżynierii i wynalazków. Kto powiedział, że nauka nie może być zabawą?

Gdzie: 4 Foster Place, Temple Bar, Dublin 2

Kiedy: codziennie włącznie z Wielką Niedzielą

Cena: Dzieci – €8, dorośli – €12.

Więcej info: http://www.waxmuseumplus.ie/

the-ark-workshops-266x180

The Ark Easter Workshops For Children

Centrum kultury The Ark przygotowało na Wielkanoc mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Prorgam przewiduje przedstawienia, warsztaty muzyczne, sceniczne oraz rękodzieła dla wszystkich grup wiekowych. 

Gdzie: 11a Eustace Street Temple Bar Dublin 2

Kiedy: od 28 marca do 25 kwietnia 2015.

Cena: €11. Dzieciom ponieżej 7 roku życia muszą towarzyszyć rodzice.

Więcej info: boxoffice@ark.ie

croke-park-easter

Easter Egg Hunt w Croke Park

W tym roku Croke Park zaprasza na wycieczkę z przewodnikiem, podczas której zbierasz kupony i szukasz wskazówek. W jakim celu? Aby znaleźć Jajka Wielkanocne! Każda wycieczka daje również możliwość, aby zajrzeć za kulisy stadionu. Jeśli chcesz zobaczyć, gdzie zawodnicy się przebierają, relaksują i rozgrzewają, koniecznie musisz kupić bilet! Oprócz tego będziesz mógł odwiedzić GAA Museum, w którym możesz sprawdzić swoje predyspozycje do gry w hurling i piłkę nożną. W museum obejrzysz również ciekawą kolekcję, w tym najstarszą piłkę do hurlingu wykonaną z włosia krowiego (ponoć ma prawie 1000 lat).

Gdzie: Cusack Stand, Croke Park, St Joseph’s Ave, Dublin

Kiedy: 1 – 6 kwietnia

Cena: Dzieci €8.50, dorośli €12.50. Family ticket €34.00

Więcej info: https://crokeparkmuseum.tickets.ie/

 easter-at-dublin-zooEaster Family Fun w Dublin Zoo

Dublińskie zoo przygotowało mnóstwo wielkanocnych atrakcji dla całej rodziny. Goście w każdym wieku będą zachwyceni! Możecie się przejechać wielkanocną kolejką, pomalować twarz na wzór ulubionego zwierzątka oraz wziąć udział w mini dyskotece. Dzieci będą również miały okazję zobaczyć, jak zwierzęta będą karmione przysmakami wielkanocnymi.

Gdzie: Phoenix Park, Dublin 8

Kiedy: Wielka Niedziela i Wielki Poniedziałek

Cena: €20 (jeśli posiadasz roczną kartę wstępu) i €25

Więcej info: www.dublinzoo.ie

More from Kasia Filar Kupiec

Tradycje halloweenowe w Irlandii

Świecące dynie, straszne kostiumy i masa słodyczy. Nikomu nie trzeba...
Read More