Oczy są zwierciadłem duszy

Czy słyszałaś o filmie “Big Eyes” / “Wielkie Oczy” w reżyserii Tima Burtona? Jeśli nie, to koniecznie musisz go obejrzeć! Jest to fascynująca opowieść o kobiecie, która przez 10 lat była podporządkowana ukochanemu meżczyźnie. Główna bohaterka, która jest artystką, postanawia w końcu zawalczyć o swoje dobre imię oraz obrazy.

big eyes

‘Big Eyes’ to przepiękny, pełen kolorów film oparty na prawdziwej historii malarki, Margaret Keane.
Akcja filmu toczy się w latach 50-tych w San Francisco, do którego Margaret przeprowadza się wraz z córką, zostawiając za sobą nieudane małżeństwo. Postanawia zacząć od nowa zatrudniając się w fabryce mebli. Wkrótce poznaje szarmanckiego Waltera Keane, pobierają się. Idylla nie trwa jednak długo. Oboje są artystami, jendak to obrazy Margaret wzbudzają coraz więszke zainteresowanie. Problem polega na tym, że nikt, poza Margaret i Walterem nie zna prawdy o obrazach …

Nie będziemy Wam jednak zdradzać całej fabuły, gorąco zachęcamy do obejrzenia filmu. Dobrowa obsada również powinna Was skusić: Amy Adams jako Margaret Keane i Christoph Waltz jako Walter Keane.
Jest również dobra wiadomość dla fanek Lany Del Rey, specjalnie na potrzeby tego filmu nagrała dwa utwory: „Big Eyes” i „ I can Fly”.
Film wciąż wyświetlany jest w wybranych kinach w UK i Iralndii, jeśli jednak nie uda się go Wam obejrzeć w kinie – nic straconego, niedługo będzie dostępny na DVD (w Irlandii od 17/04 i w UK od 20/04).

Trailer filmu:

http://www.youtube.com/watch?v=op2G_9uIut8

 

Obrazy malarki możecie podziwiać na stronie:

http://www.margaretkeane.com

https://www.facebook.com/KeaneEyesGallery.MargaretKeane

More from Katarzyna Dorotniak

Muzyczne Wyspy, czyli festiwale w Wielkiej Brytanii i Irlandii

Jeśli jescze nie macie planów wakacyjnych mamy dla was propozycję...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *