Najdziwniejsze zabiegi kosmetyczne

Nie od dziś wiadomo, że kobieta może wiele zrobić dla urody. Pojawia się coraz więcej nowych zabiegów kosmetycznych, które mają nam zapewnić wieczną młodość. Jednak niektóre z nich są tak ekstramalne, że wiele z nas prędzej pokocha swoje zmarszczki niż podda się tym zabiegom. 

1. Maseczka z ptasich odchodów

W Japonii bardzo popularny jest zabieg kosmetyczny zwany “Uguisu no fun”. A dlaczego no fun? Zapewne dlatego, że głównym składnikiem maski nakładanej na twarz klientki są ptasie odchody, które podobno mają świetne właściwości złuszczające i wybielające. Jeśli wciąż jesteś zainteresowana, możesz nabyć ten specyfik w japońskich marketach ( bardzo popularnych w Londynie).

Uguisu no fun

2. Krem przeciwzmarszczkowy z łożyska owcy

Niektórzy ludzie jedzą łożyska. Tak, dziwne, bardzo dziwne. Zapewne zainspirowani zwierzętami, które mają w zwyczaju zjadać własne łożysko, pomyśleli- świetny pomysł, dlaczego nie? Jeśli jednak nie chcesz tak ekstremalnego doświadczenia, może zechcesz spróbować kremu z łożyska owcy. Ponoć ma fantastyczne działanie przeciwzmarszczkowe i robi wielką furorę wśród celebrytek.

Zabieg ten oferuje wiele salonów kosmetycznych w Londynie i Nowym Jorku. Jeśli chcecie spróbować tego specyfiku w domowym zaciszu, łatwo znajdziecie łożysko Dolly w słoiku tutaj.

placenta cream

3. Masaż wężami

Każda z nas lubi dobry masaż, bez wyjątku. A teraz zamknij oczy i wyobraź sobie, że ktoś kładzie Ci na plecach kilka węży. Koszmar, prawda? Niezupełnie. Bardzo przedsiębiorczy właściciel spa w miejscowości Tamei Elazar (Izrael) postanowił wykorzystać węże do masażu relaksacyjnego. Twierdzi on, że jeśli pozbędziemy się pierwotnego lęku przed wężami, kotnakt z nimi będzie dla nas terapeutyczny.

Farma ta niestety nie posiada strony internetowej. Jeśli chcecie się przekonać na własnej skórze (dosłownie), musicie się udać do Ziemi Świętej i odszukać jego farmę.

snake massage

4. Piwna kąpiel

Ostatni zabieg brzmi całkiem przyjemnie. Zanurzasz się w wannie wypełnionej piwem i się relaksujesz. Kąpiel ta ma pomóc złuszczyć naskórek i otworzyć pory, by ułatwić wchłanianie witamin. Oferta ta jest popularna w wielu spa i gabinetach w Europie, także warto spróbować. W końcu co mamy do stracenia? Najwyżej będziemy “pachnieć” piwem ku uciesze mężczyzn.

beer bath

Tags from the story
,
More from Kasia Filar Kupiec

Pomysły na prezent walentynkowy

Już za kilka dni będziemy obchodzili święto miłości i koloru...
Read More