Muzyczne Wyspy, czyli festiwale w Wielkiej Brytanii i Irlandii

Jeśli jescze nie macie planów wakacyjnych mamy dla was propozycję – wybierzcie sie na festiwal muzyczny. Ze względu na pogodę, w lecie odbywa się najwięcej festiwalów, choć jak wiemy na Wyspach jest ona bardzo nieprzewidywalna. Deszcz jednak nie przeszkodzi nam w dobrej zabawie, zatem ruszajmy z przyjaciółmi i rodzinami poskakać przy dobrej muzyce.

festiwalUk2

Co roku w Wielkiej Brytanii i Irlandii odbywa się kilkaset festiwalów muzycznych, jednak tutaj przedstawimy tylko kilka (największych lub najciekawszych).

Wielka Brytania:

Isle of Wight

Mała wyspa (w sąsiedztwie Southampton) już od 1968 roku przyjmuje wielbicieli muzyki i dobrej zabwy z całego Królestwa i Europy. W tym roku Isle of Wight Festival odbywa się w ten weekend (11 – 14 czerwca), a bilet na cały weekend z miejscem campingowym kosztuje £195. Na wyspę pływają promy z Southampton i Portsmouth. Dla spóźnialskich są jeszcze dostępne bilety do kupienia na stronie festiwalu lub przez Viagogo. Możecie wykupić bilety z campingiem lub bez i w zamian znaleźć sobie jakiś przytulny i niedrogi B&B.
Więcej informacji na stronie:
http://isleofwightfestival.com/Default.aspx

Zakończenie sezonu również odbywa się na Isle of Wight, gdzie można ponownie zatańczyć przy dźwiękach wybornej muzyki na Bestival’u. Fetiwal odbywa się 10–13 września, na Robin Hill. Bilet na cały weekend kosztuje £195.
Więcej informacji:
http://www.bestival.net/

Glastenbury

Jeśli nie uda Wam się dotrzeć w ten weekend do Isle of Wight – nic straconego. W kolejce jest następny duży festiwal – Glastenbury. Odbędzie się 24 – 28 czerwca w Henham Park, Somerset. Jest największym na świecie festiwalem na swieżym powietrzu i odbywa się od 1970 roku. Na pewno o nim słyszałyście i widziałyście relacje, zdjęcia z usmiechniętymi twarzami (pomimo deszczu i błota). Błoto stało się znakiem rozpoznawczym tego festiwalu, podobnie jak w Polsce festiwal w Jarocinie.
Jeśli nie przeszkadza Wam błoto i nie macie nic przeciwko zabawie w dużym tłumie (bo mówimy tutaj o liczbie około 200 tys. ludzi), to pakujcie plecaki. Bilet na cały weekend, wliczając camping, to £220.
Strona festiwalu:
http://www.glastonburyfestivals.co.uk/

Reading

A teraz chwila przerwy, ładujemy nasze baterie, by w sierpniu znowu zaszaleć. Tym razem na festiwalu w Reading, który odbywa się 28-30 sierpnia przy Richfield Avenue. Mieszkańców Londynu i okolic nie dziwi widok tłumów w kolorowych kaloszach i z torbami na ramieniu czekających na stacjach kolejowych i autobusowych. Wszystkie drogi (i środki transportu) prowadzą do Reading.
Bilet kosztuje £205, a więcej informacji znajdziecie na stornie:
http://www.readingfestival.com/

Irlandia:

Dublin

Już w ten weekend możecie się bawić na festiwalu Youbloom w Dublinie, gdzie oprócz wielu zespołów będziecie mogli wziąć udział w konferencji i dowiedzieć się jak zaistnieć na rynku muzycznym.
Więcej informacji:
http://www.youbloom.com/dublin-2015/

Jeśli jesteście fankami muzyki gitarowej, to z pewnością zainteresuje Was Guitar Festival of Ireland, który odbędzie się 3-6 lipca w Dublinie.
Strona festiwalu:
http://gfi.ie/

Co. Laois

Electric Picnic – kultowy wśród młodzieży ( i nie tylko) festiwal odbędzie się 4-6 września na Stradbally Hall. Cena biletu na cały weekend, łącznie z campingiem wynosi €229.50.
Więcej inforamcji:
http://www.electricpicnic.ie/

Tags from the story
,
More from Katarzyna Dorotniak

Muzyczne Wyspy, czyli festiwale w Wielkiej Brytanii i Irlandii

Jeśli jescze nie macie planów wakacyjnych mamy dla was propozycję...
Read More