‘I am an immigrant’ – proimigracyjna kampania billboardowa w UK

Imigracja ma pozytywny wpływ na życie w Wielkiej Brytanii. Tak w skrócie można opisać przekaz, który płynie z plakatów głośnej kampanii, powstałej dzięki finansowaniu społecznościowemu.

immigrantposter1

Uderzająca kampania ‘I am an Immigrant’ powstała dzięki Ruchowi Przeciwko Ksenofobii (Movement Against Xenophobia) i przedstawia 15 bohaterów – imigrantów, którzy mają czynny udział w społeczeństwie brytyjskim. Zdjęcia wykonał słynny fotograf magazynu Vogue – Philip Volkers.

immigrantposter2

Plakaty można zobaczyć w ponad 400 stacjach metra w Londynie oraz na wielu stacjach kolejowych w całej Wielkiej Brytanii. Cała akcja jest możliwa dzięki wspaniałej reakcji społeczeństwa – w sumie dzięki finansowaniu społecznościowemu zebrano ponad £44,000.

immigrantposter3

Problem imigrantów stał się spornym punktem w zbliżających się wyborach parlamentarnych, które odbędą się już 7-ego maja 2015 roku. Większość sił politycznych obiecuje zaostrzenie prawa imigracyjnego jako odpowiedź na sondaże, w których ludzie podkreślają swoje obawy co do obecności imigrantów w Wielkiej Brytanii.

immigrantposter4

Movement Against Xenophobia uważa natomiast, iż obecność imigrantów powinno się święować, gdyż oni są nieodłączną częścią społeczeństwa w Wielkiej Brytanii. Powinno się im dziękować, nie oczerniać.

More from Kasia Filar Kupiec

Justyna Szpak o zawodzie formulatora kosmetyków i swoich sposobach na aktywne życie

Bardzo serdecznie zapraszam do rozmowy z prawdziwą superwoman, kobietą wyjątkowo...
Read More