‘Dzikie Historie’ – prawdziwie dzika komedia

Polecamy Wam najnowszą produkcję Pedro Almadovara (kto jeszcze nie zna tego reżysera, ma wiele lekcji do odrobienia 🙂 ), film ‘Dzikie Historie’ /Relatos Salvajes/ Wild Tales w reżyserii Damiána Szifróna.

dzikie-historie

Jest to szalona czarna komedia, w której sześciu bohaterów próbuje zmierzyć się z rzeczywistością. Walka nie jest równa, jak to bywa w życiu czasem puszczają nam nerwy. Nie jest inaczej wprzypadku naszych bohaterów. Zabawane, ale i trudne sytuacje, w których się znajdują przypomniają nam o tym, że czasami nie warto aż tak przejmować się wszystkim.

Film charakteryzje nieprzewidywalny zwrot akcji.
Każdy z bohaterów pochodzi z innego świata, 6 historii jest przedstawionych w krzywym zwierciadle. Jednak łączy ich jedno – w pewnym momencie ze spokojnych ludzi zamieniają się w bestie. Czyż nie brzmi to znajomo? Czy codzienność, idiotyczne przepisy i dziwne zachowania ludzi nie doprowadzają nas czasem do szału?

Obejrzyjcie film i może następnym razem pomyślicie czy warto aż tak sie denerwować? Ja na pewno zastanowie sie trzy razy. Dodam, iż film otrzymał nagrodę Goya w 2015 za najlepszy film zagraniczny – hiszpanskojęzyczny.

More from Katarzyna Dorotniak

Muzyczne Wyspy, czyli festiwale w Wielkiej Brytanii i Irlandii

Jeśli jescze nie macie planów wakacyjnych mamy dla was propozycję...
Read More