Atrakcje świąteczne w Dublinie

Święta Bożego Narodzenia to niewątpliwie okres magiczny i rodzinny. Jednak, aby móc spokojnie zasiąść przy wigilijnym stole, czeka nas mnóstwo przygotowań i pracy. Co zatem zrobić, by nie dać się zwariować i wprowadzić całą rodzinę w klimat świąteczny? Poznaj atrakcje świąteczne w Dublinie.

santa

1. Airfield Christmas Experience

Jeśli chcesz się przenieść do minionej eopki i poczuć tradycyjnego ducha Świąt, musisz się udać do Airfield. Niesamowite widoki, zapachy i dźwięki, wszystkie zmysły będą chłonąć tę świąteczną atmosferę.

Przytulny kominek umili oczekiwanie na wizytę ze Św. Mikołajem. Będziesz mógł zwiedzić jego pracownię, chatkę oraz stajnię dla reniferów. Zabawisz się również w pomocnika elfów, którym pomożesz robić dekoracje.

Gdzie: Airfield, Dundrum, Dublin 14
Kiedy: 5,6,7,13,14,15,16,17,18,19,20,21 oraz 22 grudnia
Cena: dzieci powyżej pierwszego roku życia- 20€
dorośli- 10€

Bilety można bezpośrednio kupić na stronie: Christmas At Airfield ticket sales

2. Święta w The National Wax Museum

29 listopada w głównym holu muzeum pojawi się grota Mikołaja. Sprawdzi on, o czym marzy każde odwiedzające dziecko, które również będzie mogło zostawić oficjalny list do Santy.

Gdzie: The National Wax Museum, 4 Foster Place, Dublin 2
Kiedy: od 29 listopada- w każdy weekend oraz codziennie od 20 grudnia
Cena: wizyta u Św. Mikołaja jest wliczona w regularną cenę biletu (dorośli 12€ i dzieci powyżej 3 roku życia 8€)

3. Święta w Imaginosity

Imaginosity przygotowało w te Święta całą gamę zajęć i warsztatów dla dzieci poniżej 9 roku życia. Centrum, które słynie z zajęć rozbudzających wyobraźnie najmłodszych,  nie zawiedzie i tym razem. Chętnych jednak sporo, dlatego należy zarezerwować miejsce z wyprzedzeniem.

Gdzie: The Plaza, Beacon South Quarter, Sandyford
Kiedy: od poniedziałku do piątku 9.30-17.30, weekendy 10-18

4. Santa Experience at Croke Park

W tym roku Santa zorganizował swoją siedzibę na Croke Park. Powodem tej decyzji jest bezapelacyjna miłość świętego do gier Gealic, szczególnie do Gealic football! Tak przynajmniej twierdzą organizatorzy.

Goście mogą liczyć na wizytę w szatni elfów, grocie i pracowni Św. Mikołaja. W cenie wliczone jest również zwiedzanie GAA Museum.

Gdzie: Croke Park, Jones’ Road, Dublin 3
Kiedy: od 19 do 22 grudnia 10.30-17.30, 23 grudnia 10.30-14
Cena: dzieci 12€, dorośli 7€

5. Santa’s Playland In Ambassador Theatre 

Chcesz zabrać swoje dzieci do świątecznego raju? Zabierz je do Ambassador Theatre. The Play Area została zorganizowana, by dzieci w oczekiwaniu na wizytę u Świętego Mikołaja mogły się bawić i poczuć świąteczny klimat. Do dyspozycji jest bouncy castle, mini plac zabaw oraz słodkości. W cenie biletu wliczony jest mały upominek od Santy. Przed wejściem lepiej mieć pewność, że dziecko nie dostaje ataku histerii na widok siwobrodego pana w czerwonym kubraczku (nasza wizyta trwała 30 sekund, junior wybiegł z płaczem).

Gdzie: The Ambassador Theatre, Upper O’Connell Street, Dublin 1
Kiedy: codziennie do 23 grudnia
Cena: od poniedziałku do piątku 12.50€, weekedny 14.50€

More from Kasia Filar Kupiec

Ciąża w Irlandii: opieka położnicza

Irlandzki system usług nad kobietą ciężarną różni się od polskiego i...
Read More