5 Powodów, dla których warto założyć biznes online

Wszyscy mówią o zarabianiu pieniędzy w Internecie, ale czy kiedykolwiek myślałaś o korzyściach płynących z założenia firmy online? Dlaczego tak wielu ludzi się w to angażuje? Czy warto próbować? Jeśli nadal się wahasz i zastanawiasz się, czy powinnaś spróbować, pokażę ci zalety prowadzenia biznesu online.

Rozpoczęcie działalności online jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Dzięki rozwojowi nowych technologii i mediów społecznościowych możesz dzielić się swoimi umiejętnościami, wiedzą i doświadczeniem z ludźmi z całego świata za darmo.

Więc jeśli zdecydujesz się połączyć z innymi, bardziej prawdopodobne jest, że odniesiesz sukces, ponieważ w dzisiejszych czasach liczy się tylko połączenie.

Dzięki modelom biznesowym, które wykorzystują potencjał przetwarzania danych w chmurze, systemów płatności, mobilnych aplikacji internetowych i marketingu w mediach społecznościowych, wystartowanie z biznesem online jest stosunkowo tanie i proste.

Jestem wielką fanką biznesu online, gdyż ma on naprawdę wiele zalet. Jednak dzisiaj skupię się na tych największych.

Dlaczego zatem biznes w sieci?

1. Niskie koszty wejścia na rynek.

Naprawdę nie potrzebujesz dużego budżetu, aby rozpocząć działalność online. Do zbudowania swojego imperium potrzebujesz dwóch rzeczy: komputera i internetu.

Jeśli model biznesowy oparty jest na twoich usługach lub produktach cyfrowych, które tworzysz, koszty są praktycznie znikome. Nie musisz płacić żadnych innych miesięcznych wydatków, więc na początku możesz ograniczyć koszty do minimum. Jedynie musisz się skupić na zwiększaniu ruchu na stronę ze swoją ofertą i budowaniu grupy odbiorców.

2. Możesz skupić się na swojej pasji.

‘Rób to, co kochasz, a już nigdy więcej nie będziesz pracował w swoim życiu.’ Zapewne słyszałaś to już wielokrotnie, może nawet sama tego doświadczyłaś. Jeśli lubisz coś robić i jesteś w tym dobra, jest duża szansa, że łatwiej będzie Ci odnieść sukces. Dlaczego? Gdyż o wiele łatwiej będzie Ci pozostać skupioną i zmotywowaną.

Szydełkowanie, gra na gitarze, szycie, origami. Nie ma znaczenia, czym jest Twoja pasja.  Ważne jest natomiast to, że zarobić można w praktycznie każdej niszy, nawet najbardziej egzotycznej.

Jeśli masz umiejętności, które możesz przekazać innym lub tworzysz coś, co możesz sprzedać- do dzieła!

3. Elastyczny czas pracy

Posiadanie własnego biznesu oznacza większą elastyczność czasu pracy, gdyż nie musisz pracować w klasycznym modelu 9-17. To Ty wybierasz, kiedy jesteś najbardziej produktywna, to Ty wybierasz jak dostosować biznes do Twojego stylu życia i grafiku rodzinnego. Elastyczność czasu oznacza, że ​​możesz spędzać więcej czasu z rodziną lub skupić się na innych rzeczach, które są ważne w życiu.

4. Swoboda wyboru lokalizacji.

Prowadząc działalność online możesz wybrać, gdzie chcesz pracować. Nie jesteś przywiązany do określonej lokalizacji, możesz pracować na plaży lub siedząc na sofie w domu. I co ważniejsze, nie tracisz czasu na dojazdy do pracy.

Jeśli masz laptopa i połączenie z Internetem, możesz działać! Prawdopodobnie słyszałaś cyfrowych nomadach, którzy chłoną świat i zarabiają pieniądze. Tak trzeba żyć 😀

5. Firma internetowa ma nieograniczony potencjał zarobkowy.

To jest piękno biznesu online, the sky is the limit! Jeśli jesteś konsekwentna w swoich działaniach, przyciągasz coraz więcej klientów i wiesz, jak skalować biznes- prosta droga do sukcesu.

W biznesie internetowym nie chodzi o ilość godzin, które poświęcasz swojej firmie, ale czy te godziny wykorzystujesz w sposób mądry i skuteczny. Jest wiele narzędzi, za pomocą których możesz zautomatyzować swoją firmę, dzięki temu biznes funkcjonuje nawet wtedy, gdy śpisz.

 

Mam nadzieję, że nie muszę Cię już dłużej przekonywać. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat biznesu online, zapraszam na warsztaty, które odbędą się 07.12.2019 w Dublinie oraz 08.12.2019 w Newbridge.

Więcej informacji tutaj –> https://warsztatydublin.eventbrite.ie

 

More from Kasia Filar Kupiec

Ciąża w Irlandii: wybieramy szpital położniczy

Jedną z pierwszych ważnych decyzji dotyczącej ciąży i porodu jest...
Read More